Hakkımızda

ALTUKA’nın temelleri 2009 senesinde İstanbul’da atıldı. ‘Atölye Mor Panjur’ adı altında kurulan atölyemiz Türkiye’nin ilk ve tek halka açık teleskop imalathanesi olarak uzun yıllar ‘İLK TELESKOBUM’ sosyal sorumluluk projesine hizmet verdi.

2001’e dayanan üretim tecrübemizi mobilya ve aksesuar sektörüne yönlendirerek Haziran 2017’de  ALTUKA markasını yarattık.

Piyasa ihtiyaçlarını bambaşka bir gözle analiz ederek İLK’leri üreten ALTUKA, mobilya sektörüne yepyeni bir soluk getirmiş, fonksiyonel tasarımları ile kısa sürede irili ufaklı bir çok üreticiye ilham vermiş ve Türkiye’nin alanında yönder üretici markası olmuştur.

ALTUKA, insan ve çevre sağlığına duyarlı, %100 el boyama, minimalist, fonksiyonel ve İskandinav stilinde artisan mobilya ve ev aksesuarları üretmektedir. 30m2’lik bir alanda üretime başlayan ALTUKA, bugün 600m2’lik  bir alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Kurucularımız;

Nurcan Örtügen Gök

1975 Almanya doğumludur. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamlayan Nurcan Örtügen Gök, İstanbul Üniversitesi MBA derecesine sahiptir. Uzun yıllar Bilgi Teknolojileri Yazılım Sistem Analizi & Proje Yönetimi alanında görev yapmıştır.

Koralp Gök

1975 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları bölümünde tamamlamıştır.  Farklı özel şirketlerde ORACLE veritabanı yöneticiliği yapmıştır.