tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Hidroponik (Topraksız Tarım)

İşin uzmanları, gelecek yıllarda temel gıdalarımızı kendi üretmemizin yollarını bulmamız gerektiğinin altını çizerek belirtmeye başladılar.

Doğalı ve doğayı savunan ALTUKA olarak bu aktivist harekete karşı duyarsız kalamadık. Özellikle Hollanda başta olmak üzere tüm Dünya’da giderek yaygınlaşmakta olan HİDROPONİK (TOPRAKSIZ) TARIM kültürünü evimizin bodrum katına kurmaya karar verdik.

Hidroponik (topraksız) tarım, özetle topraksız bir ortamda bitki yetiştirmekte kullanılan bir yöntemdir. Bitkiler ihtiyaçları olan besin elementlerini toprak yerine bitkinin ihtiyacı olan minerallerin özel olarak hazırlandığı besin solüsyonundan karşılıyorlar.

Köylü milletin efendisidir. Bu bağlamda şehir köylüsü olma konusunda kararlı ve ısrarcıyız. 🙂 Gelecek yıllarda çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miraslardan birinin ‘kendi gıdasını yetiştirmeyi bilmek’ olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple öğrendiklerimizi ve tecrübelerimizi sizlere de aktarmak, uygulamalarımızı paylaşmak üzere 3 ayrı kanal oluşturduk. Bu kanallar üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

  1. Blog : Hidroponik (Topraksız) Tarım
  2. Instagram : Evdeki Bostan
  3. Youtube Kanalı: ALTUKA ile Sen de Yap

Bir cevap yazın